Marg Helgenberger životopis

25. dubna 2010 v 10:08 | Ramka |  Marg Helgenberger
Tak tady máte životopis o Marg Helgenberger, ale myslím si, že kdo se o Marg zajímá, zjistí, že tenhle životopis je z osobnosti.cz. A aby toho nebylo málo, dávám sem pár obrázků. Doufám, že si najdu čas a zase sem něco přidám a doplním. :)


Datum narození: 16.11. 1958
Místo narození: North Bend, Nebraska, USA
Znamení: Štír

Vystudovala drama na Northwestern University, kde hrála Kateřinu v Shakespearově komedii Zkrocení zlé ženy a Blanche DuBoisovou ve Williamsově dramatu Tramvaj do stanice Touha. 

Přesídlila do New Yorku, kde dostala jednu z hlavních úloh policistky v populární mýdlové opeře o osudech americko-irské rodiny Ryan's Hope (Naděje Ryanů). Potom účinkovala v seriálu Shell Game (1987, Skořápky) a značnou popularitu získala postavou K. C. Koloskiové v úspěšném seriálu z vietnamské války China Beach (1988-91; cena Emmy 1990). 

Jako host se objevila v seriálech Spenser: For Hire (Spenser: K pronajmutí), thirtysomething (Třicet a něco), Tales from the Crypt (Příběhy ze záhrobí - ČTV), Fallen Angels (Padlí andělé - ČTV), Matlock - ČTV, The Hidden Room (Skrytý pokoj), The Larry Sanders Show, ER (Pohotovost - ČTV). 

Hlavní roli zdravotní sestry Kate Nessenové, rozhodující se mezi dvěma muži (Timothy Dalton a Nigel Havers) na pozadí válečného konfliktu v Náhorním Karabachu, vytvořila v TV přepisu dobrodružného románu Kena Folletta Rudý orel. 

Ve filmu, kde hraje pouze příležitostně, se uplatňuje většinou v akčnějších žánrech: policistka Alison Sinclairová v kriminální komedii Mizerové (r. M. Bay), bioložka Laura Bakerová ve sci-fi hororu Mutant (r. R. Donaldson), včelařka Sarah Kelloggová v akčním snímku s ekologickým poselstvím Tajný agent Jack T. (r. F. E. Alcala). 

Jejím manželem je herec Alan Rosenberg se kterým má syna Hugha Howarda Rosenberga (21.10.1990). 25. března 2009 požádala Marg o rozvod.

Marg Icon 1
Marg icon 2
Marg icon 4
Guide
A abyste se měli na co těšit, tak pokračování bude příště.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 LadyEfka LadyEfka | 25. dubna 2010 v 13:11 | Reagovat

Tak ne že by Diane byla špatná, ale dát jsem taky něco o Marg Helgenberger není VŮBEC špatný nápad! Dost dobry. I LOVE IT! :-D

2 Cinka Cinka | Web | 27. dubna 2010 v 8:54 | Reagovat

Zajímalo by mě, jak to Marg dělá, že vypadá pořád tak dobře. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama